Odluka o izmjenama i dopunama Plana javnih nabavki Uprave policije MUP-a KS za 2026. godinu donijeta je na osnovu relevantnih zakona i pravilnika. Odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena na web portalu mup.ks.gov.ba.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Izmjene i dopune Plana javnih nabavki Uprave policije MUP-a KS za 2026. i Odluka o izmjenama i dopunama Plana javnih nabavki Uprave policije MUP-a KS za 2026. godinu. 15.06.2026 Prilog Odluka - izmjene i dopune PL JN UP MUP KS 2026.pdf (54.92 KB) Izmjene i dopune PL JN UP MUPKS 2026.pdf (27.42 KB) Bosna i Hercegovina Federacija Bosne i Hercegovine KANTON SARAJEVO Ministarstvo unutrašnjih poslova Uprava policije Boom h XepneroBHHa Oe^epamrja Eoci-ie h XepueroBHHe KAHTOH CAPAJEBO MHHHCTapcTBO yHyTpamifcHX nocjioBa YnpaBa nojmunje Bosnia and Herzegovina Federation of Bosnia and Herzegovina CANTON SARAJEVO Ministry of Internal Affairs Policc department Broj: 02-11-4-359-6/26 Datum: 15.06.2026. godine Na osnovu člana 23. stav (3) tačka h) Zakona o unutrašnjim poslovima Kantona Sarajevo ("Službene novine Kantona Sarajevo", broj 1/16, 26/19, 31/19, 39/20 i 18/26), člana 17. Zakona o javnim nabavkama ("Službeni glasnik BiH", broj: 39/14, 59/22 i 50/24), člana 27. Pravilnika o javnim nabavkama Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“, broj: 44/23), te na osnovu Budžeta Kantona Sarajevo za 2026. godinu („Službene novine Kantona Sarajevo“, broj: 52/25), razdjel 17 - MUP, glava 02 - Uprava policije, policijski komesar Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, donosi: ODLUKU o izmjenama i dopunama Plana javnih nabavki Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo za 2026. godinu I Ovom odlukom se utvrđuju Izmjene i dopune Plana javnih nabavki Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo za 2026. godinu. II Sastavni dio ove odluke su Izmjene i dopune Plana javnih nabavki Uprave policije, koje sadrže podatke o predmetu javne nabavke, jedinstvenom rječniku javne nabavke, procijenjenoj vrijednosti javne nabavke, ekonomskom kodu, izvoru finansiranja, vrsti postupka javne nabavke, podjeli na lotove, vrsti ugovora (da li će biti zaključen ugovor o javnoj nabavci ili okvirni sporazum), okvirnom vremenu pokretanja postupka, okvirnom vremenu zaključenja ugovora ili okvirnog sporazuma, predviđenom trajanju ugovora ili okvirnog sporazuma, količinu/obim roba/usluga, te podatka na koju godinu se plan odnosi. Izmjene i dopune Plana javnih nabavki Uprave policije objavljuje se na portalu javnih nabavki. TU Za svaku pojedinačnu nabavku na službenoj web stranici Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo objavit će se Odluka o nabavci, u kojoj će biti definisana procijenjena vrijednost nabavke. Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba. Email: [email protected] 1/2 IV Postupke svih nabavki, osim direktnog sporazuma i nabavki koje se provode na osnovu procedure po Pravilniku o postupku dodjele ugovora o uslugama iz Aneksa II Zakona o javnim nabavkama, provodit će se putem Komisija za javne nabavke Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, formiranih odlukom/rješenjem policijskog komesara. V Ova odluka stupa na snagu danom donošenja i bit će objavljena na web portalu mup.ks.gov.ba. PRILOG: - Izmjene i dopune Plana javnih nabavki Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo za 2026. godinu sa prilozima. 1. Sektoru za materijalno-finansijske poslove (¿) Odjeljenju za odnose s javnošću, radi objave na web stranici ovog organa 3. a/a V\ ■ POLICIJSKI KOMESAR Generalni inspektor policije Katinir Hajđarević Dostaviti: Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba. Email: sektor.matfin@,mup.ks.gov.ba 2/2 IZMJENE I DOPUNE PLANA JAVNIH NABAVKI ZA 2026. GODINU - UPRAVE POLICIJE MINISTARSTVA UNUTRAŠNJI I POSLOVA KANTONA SARAJEVO R.br. EkoKod Nabavka robe/uslu ge/radovi JUN Predmet nabavke Procjenjena vrijednost bez PDV-a Izvor finansiranja Vrsta postupka Okvirno vrijeme pokretanja postupka Okvirno vrijeme zaključenja ugovora ili okvirnog sporazuma redviđena odjela na lotove Predviđeno trajanje ugovora ili okvirnog sporazuma 43. 613900 usluge 9211 1210-7 Nabavka usluga foto i video snimanja, obrade i montaže za potrebe održavanja svečane akademije 2.980,00 Budžet Kantona Sarajevo za 2026. godinu Direktni sporazum juni juni Ne Ugovor do obostrane realizacije ugovorenih obaveza 44. 613600 usluge 9839 )000-3 Nabavka usluga iznajmljivanja bine, razglasa i LED ekrana za potrebe održavanja svečane akademije 3.600,00 Budžet Kantona Sarajevo za 2026. godinu Direktni sporazum juni juni Ne Ugovor do obostrane realizacije ugovorenih obaveza 45. 613700 usluge 5033 ¡000-8 Nabavka usluge održavanja sistema radio veze 5.990,00 Budžet Kantona Sarajevo za 2026. godinu Direktni sporazum juni juni Ne Ugovor do obostrane realizacije ugovorenih obaveza UKUPNO USLUGE: 12.570,00 | U Planu javnih nat avki Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo za 2026. godinu, broj: 02-11-4-359/26 od 2.01.2026. godine: - dodaju se nove nabavke/usluge pod rednim brojevima od 43. do 45.
Dana 06.08.2026. godine, policijski službenici PU Novi Grad lišili su slobode S.S. iz Sarajeva zbog sumnje da je počinio krivično djelo. Osumnjičeni je predat u prostorije za zadržavanje MUP-a Kantona Sarajevo.
U protekla 24 sata na području Kantona Sarajevo dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, sve s materijalnom štetom. Isključeno je šest vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, a evidentirano je 34 prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.