J.U. Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo objavljuje javni oglas za prodaju službenih motornih vozila putem licitacije. Vozila se mogu pogledati od ponedeljka do petka uz prethodnu najavu. Pravo učešća imaju sva pravna i fizička lica uz dostavu pismene ponude i depozita. Otvaranje ponuda zakazano je za 15.07.2026. godine.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
JAVNI-OGLAS-O-PRODAJI-VOZILA-SLUZBENIH-MOTORNIH-VOZILA-PUTEM-JAVNE-LICITACIJE Preuzmi J.U. ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO KANTONA SARAJEVO Na osnovu Odluke broj: 05.1.17- 10462-2/25 od 17.11.2025. godine i Odluke broj: 05.1.17- 5392/26 od 28.05.2026. godine objavljuje: JA VNI OGLAS o prodaji službenih motornih vozila putem javne licitacije PODACI O VOZILU, CIJENI VOZILA I USLOVI PRODAJE J.U. Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, putem javne licitacije prodaje slijedeća službena motorna vozila: 1. Vrsta: putnički automobil; marka: Dacia Sandero,godina proizvodnje: 2011; zapremina motora: 15 98 cm3; snaga motora u KW 64; pređeno km 152 550; boja: siva; vrsta goriva: benzin , vozilo nije u voznom stanju, istekla registracija-vozilo je odjavljeno, početna licitaciona cijena: 1.200,00 KM, 2. Vrsta: putnički automobil; marka vozila : Dacia Logan ,godina proizvodnje: 2008; zapremina motora: 1390 cm 3; snaga motora u KW 55; pređeno km 186 000 ; boja: crvena; vrsta goriva: benzin; vozilo u voznom stanju, istekla registracija, početna licitaciona cijena: 1.200,00 KM, 3. Vrsta: putnički automobil; marka vozila : Dacia ambient Lodgy ,godina proizvodnje: 2012; zapremina motora: 1598 cm 3; snaga motora u KW 60, pređeno km 140 000; boja: siva; vrsta goriva: benzin; vozilo nije u voznom stanju, istekla registracija-vozilo je odjavljeno, početna licitaciona cijena: 2.200,00 KM, V ozila se prodaju po principu „viđeno – kupljeno“, bez prava na naknadne reklamacije PREGLED VOZILA: V ozilo se može pogledati u ulici dr. Mustafe Pintola br.1/3, od ponedeljka do petka u vremenu od 10,00 do 12,00 sati uz prethodnu najav u na tel.: 033/627-889 ili u kancelariji broj 313 koja se nalazi na III spratu novog Doma zdravlja “Ilidža” na Ilidži. PRA VO UČEŠĆA: Pravo učešća imaju sva pravna i fizička lica koja dostave zatvorenu pismenu ponudu i izvrše uplatu depozita u iznosu 10% početne cijene vrijednosti vozila za koje licitiraju. Depozit se uplaćuje na dan javne licitacije 15.07.2026.godine na blagajni JU Zavod za javno zdravstvo KS, u vremenu od 9:00 do 11:30 časova. Ponuđači su obavezni dostaviti ponudu u kojoj je obavezno navesti vozilo na koje se ponuda odnosi , ponuđenu cijenu izraženu u KM za vozilo, ime i prezime adresu stanovanja i kontakt telefon za fizička lica a adresu , broj žiro računa sa nazivom banke kod koje je račun otvoren i broj telefona za pravna lica. Ponuda mora biti uredno potpisana a ukoliko je ponuđač pravno lice i ovjerena pečatom ponuđača.U z ponudu je potrebno dostaviti i sljedeću dokumentaciju: 1. Pravna lica: Rješenje o registraciji odnosno odobrenje nadležnog organa (original ili ovjerena fotokopija), 2. Fizička lica: ovjerena kopija lične karte; PROCEDURA Proceduru izbora najpovoljnijeg ponudača provodi Komisija za provođenje postupka prodaje motornih vozila, imenovana Odlukom broj: 05.1.17- 6084/26 od 23.06.2026.godine. PODNOŠENJE I OTV ARANJE PONUDA: Ponuđač je dužan pismenu ponudu dostaviti u propisno zapečaćenoj koverti, sa nazivom i adresom ponuđača i naznakom “Ponuda za kupovinu vozila ( sa navodom na koje vozilo se odnosi ponuda) – Ne otvaraj”, direktno ili putem pošte, na adresu: Zavod za javno zdravstvo Kantona Sarajevo, ulica Dr. Mustafe Pintola 1/III 71210 Ilidža - Sarajevo, soba 313, najkasnije do 15.07.2026. godine do 11:30 sati. Sve ponude koje pristignu poslije naznačenog roka, bez obzira kada su poslane, neće se uzeti u razmatra nje i bit će neotvorene vraćene ponuđaču. Otvaranje ponuda prispjelih do navedenog roka, održat će se dana 15.07.2026. godine u 12 :30 sati u prostorijama Zavoda, ulica Dr.Mustafe Pintola 1/III Ilidža-Sarajevo, soba 315. Otvaranju ponuda mogu prisustvovati ponuđači ili njihovi predstavnici samo na osnovu ovjerenog pismenog ovlaštenja ponuđača, koji su dostavili ponudu.Osnovni kriterij vrednovanja ponuda i izbora najpovoljnijeg ponudača je najviša ponuđena cijena izražena u KM (slovima: konvertibilna marka) po jednom motornom vozilu.Prije otvaranja pismenih ponuda, ponuđači su obavezni Komisiji predati dokaz o uplaćenom depozitu. Ako se na poziv odazove samo jedan ponuđač i dostavi validnu ponudu (na početnu vrijednost-cijenu vozila ili veći iznos) Komisija ga proglašava pobjednikom licitacije.Ako se za motorno vozilo prijavi dva ili više ponuđača sa istom cijenom koja je ujedno i najviša cijena ponude, pristupiće se usmenom javnom nadmetanju između tih ponuđača.Učesnicima čija ponuda ne bude prvorangirana, uplaćeni depozit bit će vraćen isti dan na blagajni JU. Zavod za javno zdravstvo KS.Najpovoljnija ponuda je ponuda sa najvećom ponuđenom cijenom. OBA VEZE KUPCA Kupac je dužan za kupljeno vozilo uplatiti puni iznos ponuđene cijene najkasnije, u roku od 3 dana od dana izbora najpovoljnijeg ponuđača.V ozilo se preuzima najkasnije u roku od 5 dana po i zvršenoj uplati ponuđene cijene . Ukoliko najpovoljniji ponuđač odustane od kupovine vozila nakon donošenja odluke o izboru i potpisivanja ugovora, uplaćeni depozit se ne vraća i zadržava ga prodavac te se zadržava pravo dodijeliti ugovor prvom sljedećem ponuđaču sa liste uspješnih ponuđača. Troškove poreza i prevoda, te ostale troškove snosi kupac. DODATNE INFORMACIJE: Sve eventualne dodatne informacije mogu se dobiti putem telefona 033/627-889
Koncentracije lebdećih čestica PM10 i PM2.5 u Kantonu Sarajevo su u porastu. Prašina nanešena iz pustinje Sahare čini najveći udio. Preporučuje se građanima da prate zvanične informacije o zagađenju.
Groznica Zapadnog Nila je virusna zarazna bolest koju prenose zaraženi komarci. Većina zaraženih osoba ne razvije simptome, dok teži oblici mogu uzrokovati meningitis ili encefalitis. Prevencija uključuje korištenje repelenta i zaštitu od uboda komaraca.