Ministarstvo za boračka pitanja Kantona Sarajevo donijelo je odluku o izboru najpovoljnijeg ponuđača za javnu nabavku izvođenja građevinskih radova za pripadnike boračke populacije. Ponuđač "Senigor d.o.o." izabran je kao lider konzorcija sa "EKO TEH d.o.o.". Odluka stupa na snagu danom donošenja.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Prilog odluka-o-izboru-najpovoljnijeg-ponudaca-za-javnu-nabavku-izvodenje-gradevinskih-radova-i-pruzanje-gradevinskih-usluga-za-pripadnike-boracke-populacije.pdf (159.68 KB) Bosna i Hercegovina Federacija Bosne i Hercegovine KANTON SARAJEVO Ministarstvo za boračka pitanja Bočna ii XepueroBiina Oejjepamija Eociie u XepueroBuue KAHTOH CAPAJEBO MiimicTapcTBO 3a GopanKa mnaiba Bosnia and Herzegovina Federation of Bosnia and Herzegovina CANTON SARAJEVO j Ministry of Veteran's Affafcr Broj: 06-11-12168-7/26 Datum: 29.05.2026. godine Na osnovu čl. 64. stav 1. tačka (b) i 70. st. 1, 3. i 6. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH“, br. 39/14, 59/22 i 50/24), člana 1. stav 1. tačka (a) pod (2) Pravilnika sa popisom ugovornih organa po kategorijama koji su obavezni primjenjivati Zakon o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH“, broj 21/15), Pravilnika o uspostavljanju i radu komisije za javne nabavke („Službeni glasnik BiH“, br. 103/14 i 49/24), Pravilnika o javnim nabavkama Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo44, broj 10/26), na preporuku Komisije za javnu nabavku broj: 06-11-12168-5/26 od 29.05.2026. godine, u postupku javne nabavke: Izvođenje građevinskih radova i pružanje građevinskih usluga za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo - uz primjenu E-aukcije u skladu sa Pravilnikom o uslovima i načinu korištenja E-aukcije („Službeni glasnik BiH44, broj 80/23), nabavka broj: 12168/26 od 30.03.2026. godine, Tenderska dokumentacija zajedno sa obavještenjem o javnoj nabavci broj: 920-1-3-3-3-8/26 objavljena na Portalu javnih nabavki i u „Službenom glasniku BiH, broj 31/2644, Ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo, donosi, ODLUKU o izboru najpovoljnijeg ponuđača za javnu nabavku: Izvođenje građevinskih radova i pružanje građevinskih usluga za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo Otvoreni postupak uz primjenu E-aukcije JRJN: 45000000-7 (Građevinski radovi) Član 1. Prihvata se preporuka Komisije za javnu nabavku: Izvođenje građevinskih radova i pružanje građevinskih usluga za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo broj: 06-11-12168-5/26 od 29.05.2026. godine o izboru najpovoljnijeg ponuđača i Okvirni sporazum za predmetnu javnu nabavku dodjeljuje se ponuđaču „SENIGOR44 d.o.o. Sarajevo kao lider u konzorciju sa ,,EKO TEH44 d.o.o. Sarajevo, ponuda broj: 06-11-26742/26 od 15.05.2026. godine, za ponuđenu cijenu nakon E- Aukcije u iznosu 206.790,00 KM bez PDV-a, odnosno 241.944,30 KM sa PDV-om. Član 2. Prijedlog Okvirnog sporazuma o nabavci dostavit će se na potpis izabranom ponuđaču „Senigor44 d.o.o. Sarajevo kao lideru u konzorciju sa ,,EKO TEH44 d.o.o. Sarajevo u zakonskom roku. Sastavni dio Okvirnog sporazuma će sačinjavati i specifikacija sa ponuđenim cijenama nakon okončane E-Aukcije, izabranog ponuđača Senigor d.o.o. Sarajevo kao lidera u konzorciju sa ,,EKO TEH44 d.o.o. Sarajevo. / Crrtifirdbv 7UV& thOringen 1 u? /oij Adresa: Reisa DŽemaludina Čauševića 1,71 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 1/4 Po osnovu zaključenog Okvirnog sporazuma, sa izabranim ponuđačem će se zaključivati posebni ugovori po osnovu pojedinačnih specifikacija. Izabrani ponuđač Senigor d.o.o. Sarajevo kao lider u konzorciju sa ,,EKO TEH“ d.o.o. Sarajevo će uz svaki pojedinačni ugovor dostaviti garanciju za uredno izvršenje ugovora u roku i na način propisan tenderskom dokumentacijom. Član 3. Za izvršenje ove Odluke zadužuje se i ovlašćuje sektor za boračko invalidsku zaštitu u saradnji sa sektorom za ekonomske poslove i projekte Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo. Član 4. Ova Odluka objavit će se na web-stranici Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo www.mbp.ks.gov.ba istovremeno s upućivanjem ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, u skladu sa članom 70. stav 6. Zakona o javnim nabavkama BiH. Član 5. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, i dostavlja se svim ponuđačima koji su učestvovali u postupku javne nabavke, u skladu sa članom 71. stav 2. Zakona o javnim nabavkama BiH. Obrazlože nj e Postupak javne nabavke: Izvođenje građevinskih radova i pružanje građevinskih usluga za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo pokrenut je Odlukom o pokretanju postupka broj: 06-11- 12168/26 od 30.03.2026. godine putem otvorenog postupka uz primjenu E-Aukcije u skladu sa Pravilnikom o uslovima i načinu korištenja E-Aukcije („Službeni glasnik BiH“, broj 80/23) kako je i definisano Planom javnih nabavki za 2026. godinu broj: 06-11-2175-1/26 od 28.01.2026. godine. Procijenjena vrijednost predmetne javne nabavke utvrđena Planom javnih nabavki za 2026. godinu je 210.000,00 KM. Krajnji rok za dostavljanje ponuda iz tenderske dokumentacije objavljene na Portalu javnih nabavki zajedno sa Obavještenjem broj: 920-1-3-3-3-8/26 od 24.04.2026. godine je bio 18.05.2026. godine do 10.00 sati, dok je javno otvaranje ponuda zakazano 18.05.2026. godine u 12.00 sati. Komisija za javnu nabavku: Izvođenje građevinskih radova i pružanje građevinski usluga za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo imenovana Rješenjem ministra broj: 06-45- 17238/26 od 13.04.2026. godine je dana 18.05.2026. godine u 12.00 sati izvršila javno otvaranje ponuda i utvrdila da su blagovremene ponude dostavila dva ponuđača sa ponuđenim cijenama kako slijedi: Redni broj Ponuđač Vrijednost ponude(bez PDV-a) Vrijednost ponude sa popustom bez PDV-a Popust Vrijednost ponude sa popustom sa PDV-om 1. Braća Karić d.o.o. Zenica 4218088650000 209.998,00 KM 245.697,66 KM 0% 245.697,66 KM 2. Senigor d.o.o. Sarajevo ID 4200909100007 209.944,67 KM 245.635,26 KM 0% 245.635,26 KM Adresa: Reisa Džemaludina Čauševića 1,71 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 2/4 u konzorciju sa EKO TEH d.o.o. Sarajevo ID 4201279290003 Nakon javnog otvaranja ponuda, Komisija za predmetnu javnu nabavku je dana 18.05.2026. godine na zatvorenoj sjednici pristupila pregledanju i ocjeni pristiglih ponuda. Analizom ponuda ponuđača uključujući analizu dostavljene dokumentacije i računske ispravnosti ponuđenih cijena, Komisija za predmetnu javnu nabavku je utvrdila da su dostavljene ponude potpune i ispunjavaju sve uslove iz tenderske dokumentacije. E-Aukcija koja je predviđena po ovom otvorenom postupku je zakazana i održana dana 26.05.2026. godine u 10.00 sati. Nakon okončane E-Aukcije dostavljen nam je Izvještaj kako slijedi: 1.Senigor d.o.o. Sarajevo, konačna cijena 206.790,00 KM (cijena snižena za 1,5%) 2. Braća Karić d.o.o. Zenica, konačna cijena 206.900,00 KM (cijena snižena 1,48%) Na osnovu zapisnika, Komisija za predmetnu javnu nabavku je sačinila preporuku ministru kao predstavniku ugovornog organa o izboru ponuđača Senigor d.o.o. Sarajevo Sarajevo kao lidera u konzorciju sa EKO TEH d.o.o. Sarajevo sa ponuđenom cijenom nakon okončane E-Aukcije u iznosu 206.790,00 KM bez PDV-a, odnosno 241.944,30 KM sa PDV-om. Prema zapisnicima, preporuci i izvještaju dostavljenim od strane Komisije za javnu nabavku u postupku javne nabavke: Izvođenje građevinskih radova i pružanje građevinskih usluga za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo, ocijenjeno je daje postupak blagovremeno proveden, te daje izbor ponuđača izvršen u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, podzakonskim i internim aktima i tenderskom dokumentacijom. Iz navedenih razloga, primjenom člana 64. stav 1. tačka b) Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH“, br: 39/14,59/22 i 50/24), te Pravilnika o javnim nabavkama Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo", broj 10/26), odlučeno je kao u članu 1. ove Odluke. POUKA O PRAVNOM LIJEKU Protiv ove Odluke može se izjaviti žalba, najkasnije u roku od 10 (deset) dana od dana prijema Odluke ugovornog organa o izboru najpovoljnijeg ponuđača. 3. a/a. T&f® THUR1NGEN t Adresa: Reisa Džemaludina ČauŠevića 1,71 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 3/4 L CtrfJMby THURINGEN Adresa: Reisa DŽemaludina Čauševića 1,71 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 4/4
Ministarstvo za boračka pitanja Kantona Sarajevo objavljuje preliminarnu listu zahtjeva koji ispunjavaju uslove za dodjelu sredstava za rješavanje stambenih potreba. Lista sadrži imena kandidata i njihove bodove. Prigovor na listu može se podnijeti u roku od 15 dana.
Ministarstvo za boračka pitanja Kantona Sarajevo objavljuje preliminarnu listu zahtjeva koji ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava na jednokratnu bespovratnu dodjelu sredstava u vidu ugradnje građevinskog materijala za 2026. godinu. Lista sadrži imena kandidata i njihove bodove. Prigovor na listu može se podnijeti u roku od 15 dana.