Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo donijelo je odluku o pokretanju otvorenog postupka za nabavku usluga produženja licence TRBOnet Enterprise aplikacije. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 3.460,00 KM, a sredstva su osigurana iz Budžeta za 2026. godinu.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Odluka - nabavka usluga produženja licence TRBOnet Enterprise aplikacije otvoreni postupak 02.07.2026 Prilog/prilozi PDF (odluke i obavještenja) Odluka - licenxca TRBOnet enterprise aplikacija.pdf (68.61 KB) Procijenjena vrijednost nabavke iznos bez PDV-a (KM) 3460000.00 Bosna i Hercegovina Federacija Bosne i Hercegovine KANTON SARAJEVO Ministarstvo unutrašnjih poslova Uprava policije EocHa u XepueroBHHa Oe^epauHja EocHe h XepueroBHHe KAHTOH CAPAJEBO MuHHCTapcTBO yHyTpauiif»nx nocjioßa Ynpasa nojinqiije Bosnia and Herzegovina Federation of Bosnia and Herzegovina CANTON SARAJEVO Ministry of Internal Affairs Police department Broj: _ Datum: Na osnovu člana 23. stav (3), tačka h) Zakona o unutrašnjim poslovima Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo, broj 1/16, 26/19 i 31/19, 39/2 i 18/26), člana 18. stav (1), člana 14. stav (1), člana 25. Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i Hercegovine“, broj 39/14, 59/22 i 50/24), člana 17. stav (1) Uredbe o kontroli javnih nabavki u svim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo”, broj 27/19, 29/19, 48/19 i 13/20) i člana 17. stav (1) i (2) Pravilnika o javnim nabavkama Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (“Službene novine Kantona Sarajevo), broj 44/23) policijski komesar, donosi: ODLUKU I Određuje se pokretanje otvorenog postupka “Nabavka usluga produženja licence-TRBOnet Enterprise aplikacije” (jrjn 48000000-8). Za predmetni postupak je predviđeno zaključivanje ugovora sa trajanjem do obostrane uredne realizacije ugovorenih obaveza ugovornih strana. II Procijenjena vrijednost nabavke bez PDV-a iznosi 3.460,00 KM. III Novčana sredstva za plaćanje nabavke osiguravaju se iz Budžeta Kantona Sarajevo za 2026. godinu, razdjel 17 - Ministarstvo unutrašnjih poslova, glava 02 - Uprava policije, ekonomski kod 613900. IV Nabavka je predviđena Izmjenama i dopunama plana javnih nabavki Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo - Uprava policije, za 2026. godinu, broj 02-11-4-359-5, od 21.05.2026. godine pod rednim brojem 42. V Za provođenje postupka dodjele ugovora za nabavku roba iz tačke I ove odluke zadužuje se Komisija za nabavku produženja licence - TRBOnet Enterprise aplikacije, imenovana rješenjem, broj 02/5-1- 30-1-3395, od 11.06.2026. godine. Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba. Email: [email protected] 1/2 Ova odluka stupa na snagu danom donošenja. Obrazloženje Provođenje postupka predmetne nabavke je predviđeno Izmjenama i dopunama plana javnih nabavki Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo - Uprava policije, za 2026. godinu, broj 02-11 - 4-359-5, od 21.05.2026. godine pod rednim brojem 42., te je procijenjena vrijednost na tržištu u skladu sa rezultatima istraživanja tržišta, nrnvedennp u sklnrhi «a rlnnnm 1 /i -< Z?.kor.?. i U redbom c kontroli javnih nabavki u svim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo“ broj: 27/19, 29/19, 48/19 i 13/20). Za predmetnu nabavku su osigurana sredstva, te predložena u skladu sa svim naprijed navedenim odgovarajuća vrsta postupka. S obzirom da se radi o usluzi za pojedinačnu licencu podjela na lotove u smislu člana 23. Uredbe o kontroli javnih nabavki u svim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo nije svrsishodna, dok je istovremeno u postupku omogućeno učešće i malim privrednim subjektima koji su registrovani za vršenje predmetnih usluga. Obrazloženje je sačinjeno u predmetni postupak nije predviđena podjela na VI DOSTAVITI: 1. Komisiji 2. Sektoru za materijalno fmansijske poslove 3. Odjeljenju za odnose s javnošću, radi objave na web stranici ugovor, organa 4. a/a Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba, Email: [email protected] 2/2
Dana 06.08.2026. godine, policijski službenici PU Novi Grad lišili su slobode S.S. iz Sarajeva zbog sumnje da je počinio krivično djelo. Osumnjičeni je predat u prostorije za zadržavanje MUP-a Kantona Sarajevo.
U protekla 24 sata na području Kantona Sarajevo dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, sve s materijalnom štetom. Isključeno je šest vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, a evidentirano je 34 prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.