Ministarstvo za boračka pitanja Kantona Sarajevo pokreće postupak javne nabavke za građevinski materijal namijenjen boračkoj populaciji. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 1.598.290,60 KM, a postupak će se provesti putem otvorenog postupka uz primjenu E-Aukcije.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Prilog odluka-o-pokretanju-postupka-javne-nabavke-nabavka-transport-i-isporuka-gradevinskog-materijala-za-pripadnike-boracke-populacije-kantona-sarajevo.pdf (118.21 KB) Bosna i Hercegovina - Federacija Bosne i Hercegovine Bočna u XepueroBHHa Oeflepaimja Bočne n XepneroBune KAHTOH CAPAJEBO MiiiiiiCTapcTBO 3a Gopa'ika nnraiba KANTON SARAJEVO S Kf Ministarstvo za boračka pitanja Bosnia and Herzegovina Federation of Bosnia and Herzegovina CANTON SARAJEVO Ministry of Veteran's Affairs Broj: 06-11-30277/26 Datum: 11.06.2026. godine Na osnovu čl. 4. stav (1) tačka a), 14. st. (2) tačka a) i (5), 14a., 18. stav (1), 25., 32. stav (1), 40. stav (1) i 64. stav (1) tačka (b) Zakona o javnim nabavkama (“Službeni glasnik BiH”, br. 39/14, 59/22 i 50/24), člana 1. tačka (a) pod (2) Pravilnika sa popisom ugovornih organa koji su obavezni primjenjivati Zakon o javnim nabavkama BiH („Službeni glasnik BiH“, broj 21/15), Plana javnih nabavki za 2026 godinu broj: 06-11-2175-1 /26 od 28.01.2026. godine, Pravilnika o uslovima i načinu korištenja E-aukcije („Službeni glasnik BiH“, broj 80/23), Pravilnika o javnim nabavkama Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo44, broj 10/26), Uredbe o kontroli javnih nabavki u svim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo44, broj 27/19, 48/19 i 13/20), Uredbe o načinu i uvjetima rješavanja stambenih potreba branilaca Bosne i Hercegovine („Službene novine Kantona Sarajevo broj 43/22), a na osnovu specifikacije građevinskog materijala dostavljenoj od strane Stručne komisije imenovane rješenjem ministra broj: 06-04-4884/26 od 13.02.2026., odnosno rješenjem broj 06-04-17448/26 od 13.04.2026. godine, ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo, donosi: ODLUKA o pokretanju postupka javne nabavke: Nabavka, transport i isporuka građevinskog materijala za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo Otvoreni postupak uz primjenu E-Aukcije Član 1. Odobrava se pokretanje postupka javne nabavke (robe) - nabavka, transport i isporuka građevinskog materijala za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo. Procijenjena vrijednost javne nabavke iznosi 1.598.290,60 KM (slovima: milionpetstotinadevedesetosamdvjestodevedeset 60/100 KM). Za provođenje javne nabavke osigurana su sredstva u Budžetu Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo u odjeljku 1301 na poziciji 615200 DAU018 „Pomoć za rješavanje stambenih potreba boračke populacije44 Javna nabavka će se provesti putem otvorenog postupka, primjenom E-aukcije u skladu sa Pravilnikom o uslovima i načinu provođenja E-aukcije („Službeni glasnik BiH44, broj 80/23) uz zaključivanje okvirnog sporazuma sa jednim ponuđačem na period od godinu dana. Postupak javne nabavke provest će se u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama, podzakonskim i internim aktima. Evidencioni broj javne nabavke : 44100000-1 (Građevinski materijal i pridruženi artikli) Adresa: Reisa Džemaludina Čauševića 1,7) 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 1/3 Član 2. Tenderska dokumentacija će biti objavljena na Portalu javnih nabavki zajedno sa obavještenjem o nabavci. Član 3. Kriterij za odabir najpovoljnijeg ponuđača je najniža cijena. Član 4. Nakon okončane procedure javne nabavke, sa jednim izabranim ponuđačem će se zaključiti okvirni sporazum sa trajanjem od godinu dana računajući od dana potpisivanja Okvirnog sporazuma. U okviru uslova iz okvirnog sporazuma sa izabranim ponuđačem će se zaključivati ugovori za svaku pojedinačnu isporuku, a prema dostavljenim spiskovima. Član 5. Otvaranje i ocjenu ponuda provest će Komisija za javnu nabavku koju će imenovati ministar posebnim aktom. Član 6. Istraživanje tržišta i izradu Specifikacije potrebnih količina i vrsta građevinskog materijala sačinila je Stručna komisija, imenovana Rješenjem ministra broj: 06-04-4884/26 od 13.02.2026.godine, odnosno rješenjem broj 06-04-17448/26 od 13.04.2026. godine i Sektor za ekonomske poslove ministarstva. Član 7. Za realizaciju ove javne nabavke zadužuje se Sektor za boračko invalidsku zaštitu u saradnji sa Sektorom za ekonomske poslove i projekte Ministarstva za boračka pitanja Kantona Sarajevo. Član 8. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja. Obrazlože nj e Postupak javne nabavke: Nabavka, transport i isporuka građevinskog materijala za pripadnike boračke populacije Kantona Sarajevo pokrenut je po osnovu objavljenog Plana javnih nabavki za 2026. godinu broj: 06-11-2175-1/26 od 28.01.2026. godine. Procijenjena vrijednost javne nabavke je 1.598.290,60 KM. Ministarstvo će provesti otvoreni postupak uz primjenu E-Aukcije i zaključivanje Okvirnog sporazuma sa jednim ponuđačem. Namjera je da se planirana sredstva utroše za nabavku, transport i isporuku građevinskog materijala za potrebe sanacije, rekontrukcije i adaptacije stambenih jednica pripadnika boračke populacije sa područja Kantona Sarajevo, a koji ispunjavaju uslove propisane Zakonom o dopunskim pravima boraca-branitelja Bosne i Hercegovine (“Službene novine Kantona Sarajevo”, broj 31/22, 8/24 i 13/25) i Uredbom o načinu i uvjetima rješavanja stambenih potreba branilaca Bosne i Hercegovine („Službene novine Kantona Sarajevo broj 43/22). Predmet javne nabavke neće biti podijeljen na lotove, te postupajući u skladu sa članom 16. stav (2) Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik BiH“, br. 39/14, 59/22 i 50/24) i članom 23. stav (2) / Ctnifitd bv THURINGtN Adresa: Reisa Džemaludina Čauševića 1,71 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 2/3 Uredbe o kontroli javnih nabavki u svim institucijama čiji je osnivač Kanton Sarajevo (..Službene novine Kantona Sarajevo11, broj 27/19, 48/19 i 13/20), obrazlažemo razloge. Naime, u ovom postupku javne nabavke se nabavlja uobičajeni građevinski materijal koji nude svi ponuđači koji se bave prevozom i prodajom građevinskog materijala, tako da dodatna podjela na lotove neće poboljšati konkurentnost. Nadalje, radi se o velikom broju korisnika sa vrijednosno relativno malom količinom građevinskog materijala koji se transportuje na adrese, gdje transport ima značajan uticaj na cijenu, odnosno podjelom na lotove bi se po istom korisniku roba prevozila u više navrata, a što bi bilo neracionalno, odnosno ista količina materijala bi bila isporučena po većoj cijeni, te bi pomoć dobio manji broj korisnika. Pri donošenju ove Odluke Ministar se posebno rukovodio činjenicom da je predložena nabavka planirana Planom javnih nabavki za 2026. godinu, daje izvršeno istraživanje tržišta od strane Stručne komisije imenovane rješenjem broj: 06-04-4884/26 od 13.02.2026., odnosno rješenjem broj 06-04- 17448/26 od 13.04.2026. godine koja je sačinila i specifikaciju potrebnog građevinskog materijala u saradnji sa Sektorom za ekonomske poslove ministarstva, daje realno procijenjena njena vrijednost na tržištu, obezbijeđena sredstva za isplatu i predložena odgovarajuća vrsta postupka. Na osnovu utvrđenog činjeničnog stanja, odlučeno je kao u članu 1. ove Odluke. Dostaviti: Sektoru za ekonomske poslove i projekte ministarstva a/a / Crrtifird by Adresa: Reisa Džemaludina Čauševića 1,71 000 Sarajevo Tel: + 387 (0) 33 562-012, Fax: + 387 (0) 33 562-251 Web: http://mbp.ks.gov.ba, E-mail: [email protected] 3/3
Ministarstvo za boračka pitanja Kantona Sarajevo objavljuje preliminarnu listu zahtjeva koji ispunjavaju uslove za dodjelu sredstava za rješavanje stambenih potreba. Lista sadrži imena kandidata i njihove bodove. Prigovor na listu može se podnijeti u roku od 15 dana.
Ministarstvo za boračka pitanja Kantona Sarajevo objavljuje preliminarnu listu zahtjeva koji ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava na jednokratnu bespovratnu dodjelu sredstava u vidu ugradnje građevinskog materijala za 2026. godinu. Lista sadrži imena kandidata i njihove bodove. Prigovor na listu može se podnijeti u roku od 15 dana.