Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo donijelo je odluku o rezultatima pretkvalifikacije za nabavku radarskih sistema. Kvalifikovani su kandidati Mibo komunikacije d.o.o. Sarajevo i Grupa kandidata Agencija Kamir d.o.o. Široki Brijeg i Kamir d.o.o. Zagreb. Odluka stupa na snagu danom donošenja.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Odluka o rezultatima pretkvalifikacije "Nabavka radarskih sistema - stacionarni radari ograničeni postupak 03.08.2026 Prilog/prilozi PDF (odluke i obavještenja) Odluka - radarski sistemi stacionarni radari.pdf (93.69 KB) Bosna i Hercegovina EocHa u XepucroBnna Fedcracija Bosne i Hercegovine IliB raS Oeaepannja B o c h c m XepneroBMHe KANTON SARAJEVO KAHTOH CAPAJEBO Ministarstvo unutrašnjih poslova MmmcTapci bo yHVTpaunbiix nocjiOBa Uprava policije Ynpaea nojiHuuje Bosnia and Herzegovina Federation of Bosnia and Herzegovina CANTON SARAJEVO Ministry of Internal Affairs Police department Broj: 02-114-7 Datum: _______________ Na osnovu člana 23. stav (3), tačka h) Zakona o unutrašnjim poslovima Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo, broj 1/16, 26/19 i 31/19, 39/20 i 18/26 ); člana 70. stav (5) Zakona o javnim nabavkama („Službeni glasnik Bosne i Hercegovine”, broj 39/14, 59/22 i 50/24) i člana 34. stav (6) Pravilnika o javnim nabavkama Uprave policje Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo („Službene novine Kantona Sarajevo”, broj 44/23), policijski komesar, donosi: ODLUKU o rezultatima pretkvalifikacije „Nabavka radarskih sistema - Stacionarni radari“ I Na osnovu odluke o pokretanju postupka, broj 02-114, od 15.06.2026. godine i obavještenja o nabavci, broj 16475-2-1-66-3-87/26, od 15.06.2026. godine, provedena je prva pretkvalifikaciona faza ograničenog postupka „Nabavka radarskih sistema - Stacionarni radari“. II Prihvata se preporuka Komisije za nabavku radarskih sistema, imenovana rješenjem, 02/5-1 - 30-1-2922, od 13.05.2026. godine, iz zapisnika o ocjeni kvalifikacije kandidata, broj 02-114/3, od 31.07.2026. godine, te se prema dostavljenim zahtjevima za učešće ocjenjuju kao kvalifikovani: kandidat Mibo komunikacije d.o.o. Sarajevo i - Grupa kandidata Agencija Kamir d.o.o Široki Brijeg i Kamir d.o.o. Zagreb III U skladu sa preporukom navedenom u tački II ove odluke prema dostavljenom zahtjevu za učešće grupa kandidata Romb d.o.o. Ljubuški i Engine s.p.a Loc Sentino - Ficaiole sne Rapolano Terme, se ocjenjuje kao nekvalifikovana, te se zahtjev za učešće odbacuje kao neprihvatljiv. IV Kvalifikovanom kandidatu Mibo komunikacije d.o.o. Sarajevo i Grupi kandidata Agencija Kamir d.o.o Široki Brijeg i Kamir d.o.o. Zagreb, će uz poziv za dostavu ponuda biti dostupna t a n / l a i T i l r n /4 />1/ - n w X I - - - J * f* * - t / f » • 1 < • • _ _ _ _- _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ T— vii¿¿¿¿.i p-v/otupiva UwoitlVijcllija pOiillua^, puiCIIl porlćllći za javne nabavke, nakon pravosnažnosti odluke. V Ova odluka stupa na snagu danom donošenja. Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba, Email: [email protected] 1/3 Obrazloženje Na osnovu odluke o pokretanju postupka, broj 02-114, od 15.06.2026. godine i obavještenja o nabavci, broj 16475-2-1-66-3-87/26, od 15.06.2026. godine, provedena je prva pretkvalifikaciona faza ograničenog postupka „Nabavka radarskih sistema - Stacionarni radari“. Prema Zapisniku sa otvaranja ponuda od 16.07.2026. godine, u oretkvalifikarirmnj fnvi postupKa zantjev za učešće je dostavljen od strane: kandidata „Mibo komunikacije“ d.o.o. Sarajevo; Grupe kandidata Agencija Kamir d.o.o Široki Brijeg i Kamir d.o.o. Zagreb i Grupe kandidata Romb d.o.o. Ljubuški i Engine s.p.a Loc Sentino - Ficaiole snc Rapolano Terme. Komisija je izvršila pregled i ocjenu dostavljenih zahtjeva za učešće, u skladu sa zahtjevima iz pretkvalifikacione dokumentacije, broj 02-114, od 15.06.2026. godine, te u skladu sa članom 19. stav (1) i (2) Uputstva za pripremu modela tenderske dokumentacije i ponuda („Službeni glasnik BiH“, broj 90/14 i 20/15), sačinila zapisnik o ocjeni kvalifikacije kandidata, broj 02-114-3, od 30.07.2026. godine i u skladu sa članom 19. stav (1) i (3) Uputstva, zapisnik o ocjeni kvalifikacije kandidata, broj 02-114-4, od 30.07.2026. godine; zapisnik o ocjeni kvalifikacije kandidata, broj 02- 114-5, od 30.07.2026. godine i zapisnik o ocjeni kvalifikacije kandidata, broj 02-114-6, od 30.07.2026. godine. Komisija je u preporuci zapisnika o ocjeni kvalifikacije kandidata, broj 02-114-3, od 30.07.2026. godine, navela da zahtjev za učešće kandidata „Mibo komunikacije“ d.o.o. Sarajevo i zahtjev za učešće Grupe kandidata Agencija Kamir d.o.o Široki Brijeg i Kamir d.o.o. Zagreb ispunjavaju zahtjeve iz pretkvalifikacione dokumentacije, te da su stekli uslove za učešće u drugoj fazi ograničenog postupka. Nadalje, u preporuci Komisija je navela da je zahtjev za učešće dostavljen od strane grupe kandidata Romb d.o.o. Ljubuški i Engine s.p.a Loc Sentino - Ficaiole snc Rapolano Terme neprihvatljiv te je zahtjev potrebno odbaciti u skladu sa članom 68. stav (1) i stav (4) tačka i) Zakona, iz razloga što grupa kandidata nije dokazala da ispunjava sve zahtjeve koji su bili propisani pretkvalifikacionom dokumentacijom, broj 02-114/26, od 15.06.2026. godine a koji su rezultat ispunjavanja lične sposobnosti, profesionalne sposobnosti, ekonomsko-finansijske sposobnosti i tehničko profesionalne sposobnosti, te iz razloga što ponuda nije sačinjena na način propisan pretkvalifikacionom dokumentacijom. Cijeneći prethodno navedeno riješeno je kao u dispozitivu. Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba, Email: [email protected] 2/3 POUKA O PRAVNOM LIJEKU Protiv ove odluke dopuštena je žalba koja se podnosi u tri originalna primjerka putem preporučene poštanske pošiljke ili direktnom predajom Ugovornom organu, u roku od 10 (deset) dana od dana prijema obavještenja, a u skladu sa članom. 101. stav (1) tačka d) i članom 105. stav (1) i (2) Zakona. Dokaz (originalna uplatnica ili drugi originalni dokaz ili ovjerena kopija dokaza od strane nadležnog organa) o plaćenoj naknadi za pokretanje žalbenog postupka u iznosu propisanom članom 108. Zakona na osnovu kojeg se može nesumnjivo utvrditi da je transakcija izvršena obavezno se dostavlja ugovornom organu u roku za izjavljivanje žalbe. i aV * ff/ŽjS* Policijski kom esar Generalni inspektor policije S \ * Haidarevic Fatmir •-.i:. DOSTAVITI: V 'S ; * ;;;;s'... J^ 1. Sektoru za materijalno-fmsnsijske poslove 2. Komisiji 3. Odjeljenju za odnose s javnošću 4. Kandidatima x3 5. a/a Adresa: Sarajevo, Zmaja od Bosne 9 Tel: + 387(0)33 286-740, Fax: + 387(0)33 655-917 Web: http://mup.ks.gov.ba, Email: [email protected] 3/3
Dana 06.08.2026. godine, policijski službenici PU Novi Grad lišili su slobode S.S. iz Sarajeva zbog sumnje da je počinio krivično djelo. Osumnjičeni je predat u prostorije za zadržavanje MUP-a Kantona Sarajevo.
U protekla 24 sata na području Kantona Sarajevo dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, sve s materijalnom štetom. Isključeno je šest vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, a evidentirano je 34 prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.