Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo potpisalo je ugovor sa R&S d.o.o. Sarajevo za sukcesivnu nabavku kancelarijskog materijala. Ugovor je potpisan 01.07.2026. godine, a ukupna vrijednost bez PDV-a iznosi 21.197,00 KM. Ugovor stupa na snagu danom potpisivanja i traje do realizacije ugovorene vrijednosti.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Ugovor - nabavka kancelarijskog materijala (LOT 2 - Pisaći pribor i ostali kancelarijski materijal) Ugovor potpisan sa R&S d.o.o. Sarajevo Datum potpisivanja ugovora 01.07.2026 Prilog/prilozi PDF (ugovor i aneksi) Ugovor - kancelarijski materijal lot 2.pdf (121.44 KB) Procijenjena vrijednost nabavke iznos bez PDV-a (KM) 21197.00 Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Uprava policije, ulica La Benevolencija broj 16, koju zastupa policijski komesara, Generalni inspektor policije Fafmir Hajdarević, (u daljem tekstu Ugovorni organ) i R&S d.o.o. Sarajevo, Igmanska bb, Vogošća-Sarajevo, ID broj: 4200056290005, koga zastupa direktor Damir Pahor, (u daljem tekstu: Dobavljač) zaključili su: UGOVOR O SUKCESIVNOJ NABAVCI KANCELARIJSKOG MATERIJALA (LOT 2 - Pisaći pribor, i ostali kancelarijski materijal) Član 1. Predmet ovog Ugovora je sukcesivna nabavka kancelarijskog materijala (LOT 2 - Pisaći pribor i ostali kancelarijski materijal) za potrebe Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Ugovor se zaključuje u skladu sa uslovima iz tenderske dokumentacije, ponudom Dobavljača, odredbama Okvirnog sporazuma broj 02-11-4-3343-7/25 od 04.08.2025. godine i stvarnim potrebama Ugovornog organa. Ponuda Dobavljača broj: 21178/25 za LOT 2 je sastavni dio ovog ugovora. Član 2. Ukupna vrijednost ovog Ugovora bez PDV-a iznosi 21.197,45 (dvadesetjednahiljadajednastotinadevedesetsedam i 45/100) KM. Dobavljač se obavezuje da se cijene iz Ponude neće mijenjati do isteka važenja ovog ugovora. Član 3. Dobavljač se obavezuje da će u roku od deset (10) dana od dana obostrano potpisanog ugovora dostaviti garanciju za uredno izvršenje ugovora u obliku bezuslovne bankarske garancije u iznosu od 10% od vrijednosti ugovora sa klauzulom plativo na prvi pisani poziv korisnika garancije i bez prava prigovora, sa rokom važnosti: rok izvršenja ugovornih obaveza + 30 dana. Ukoliko Dobavljač ne dostavi granciju za uredno izvršenje ugovora u predviđenom roku ugovor se neće smatrati zaključenim. Član 4. Dobavljač je dužan da robu isporuči u roku od 5 (pet) dana od dana dostavljanja/prijema pisane narudžbe, započevši najranije nakon obostranog potpisivanja ugovora. Sve troškove isporuke do primopredaje, kao i troškove reklamacije snosi Dobavljač. Roba će se isporučiti na adresu Ugovornog organa, Jedinica za saobraćaj, Zmaja od Bosne 9, 71000 Sarajevo. Član 5. Prilikom isporuke robe koja je predmet ovog Ugovora, ovlaštena osoba Dobavljača je obavezna ovlaštenoj osobi ispred Ugovornog organa dostaviti otpremnicu za isporučenu robu (po vrsti i količini) u dva primjerka, koja je uredno ovjerena i potpisana od strane ovlaštene osobe Dobavljača. Po prijemu robe otpremnicu potpisuje i ovlaštena osoba Ugovornog organa, zadužena za prijem robe u magacinu. O isporučenoj robi bit će sačinjen zapisnik o kvantitativnom i kvalitativnom prijemu (čiji će sastavni dio biti otpremnica). Zapisnik se sačinjava u dva istovjetna primjerka, od kojih jedan zadržava Ugovorni organ, a jedan Dobavljač. Zapisnik će biti potpisan od strane ovlaštenog lica Ugovornog organa i od strane ovlaštenog lica Dobavljača. Ukoliko lice zaduženo za prijem robe konstatuje određene nedostatke u kvalitetu ili kvantitetu isporučene robe, neće se sačinjavati zapisnik o prijemu, već će se sačiniti zapisnik o reklamaciji, koji Ugovorni organ dostavlja Dobavljaču. Sve primjedbe na izvršenu isporuku CC bit: n 7am smkii. Ovlaštene osobe ispred ugovornih strana će biti određene i strane međusobno obavještene o tome, u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ovog Ugovora. Član 6 . Dobavljač se obavezuje priznati reklamaciju na kvantitet i kvalitet isporučene robe, koja će biti propraćena zapisnikom o reklamaciji, uz obavezno navođenje nedostataka isporučene robe i datuma i broja računa (otpremnice) Dobavljača kako bi se zadovoljili uslovi reklamacijskog roka. Roba će se smatrati uredno isporučenom tek kada u zapisniku o prijemu bude konstatovano da je primopredaja izvršena bez primjedbi. U slučaju osnovanih primjedbi na ispunjenje ugovorenih obaveza Dobavljača, konstatovanih u zapisniku o reklamaciji, Dobavljač je dužan da o svom trošku učini sve da te nedostatke otkloni u što kraćem roku, koji će mu u zapisniku odrediti Ugovorni organ. Član 7. Ukoliko se ustanovi da roba ne zadovoljava parametre tražene tenderskom dokumentacijom, ugovorni organ zadržava pravo da jednostrano raskine ugovor i okvirni sporazum bez saglasnosti druge ugovorne strane. Član 8. Ugovorni organ će ugovorenu cijenu plaćati Dobavljaču u roku od 30 (trideset) dana od dana uredno izvršene isporuke i dostavljanja pojedinačne fakture, na tekući račun Dobavljača. Član 9. U slučaju kašnjenja u isporuci roba, do kojeg je došlo krivicom Dobavljača, isti će platiti ugovornu kaznu u skladu sa Zakonom o obligacionim odnosima u iznosu od 0,03% vrijednosti naručene robe, za svaki dan kašnjenja do urednog ispunjenja, s tim da ukupan iznos ugovorne kazne ne može preći 10% od ukupno ugovorene vrijednosti koja je predmet narudžbe. Odabrani ponuđač je dužan platiti ugovorenu kaznu u roku od 7 (sedam) dana od dana prijema zahtjeva za plaćanje od Ugovornog organa. Ugovorni organ neće naplatiti ugovorenu kaznu ukoliko je do kašnjenja došlo usljed više sile. Član 10. Ukoliko poslije zaključenja ovog ugovora nastupe okolnosti više sile koje dovedu do ometanja ili onemogućavanja izvršenja obaveza definisanih ugovorom, rokovi izvršenja obaveza će se produžiti za vrijeme trajanja više sile. \Aisiln nnrlrnziimi ieva ekstremne i vanredne događaje koji se ne mogu predvidjeti, koji su se dogodili bez volje i utjecaja strana u okvirnom sporazumu i koji nisu mogu "biti spriječeni oci strane pogođene višom silom. Višom silom mogu se smatrati poplave, zemljotresi, požari, politička zbivanja (rat, neredi većeg obima, štrajkovi), imperativne odluke vlasti (zabrana prometa uvoza i izvoza) i si. Ugovorna strana pogođena višom silom odmah će u pisanoj formi obavijestiti drugu stranu o nastanku nepredviđenih okolnosti uz prilaganje odgovarajućih dokaza. Ugovorni organ zadržava pravo raskida ugovora ukoliko isporučena roba u smislu kvaliteta i svih drugih elemenata ne bude u potpunosti odgovarala uslovima iz prihvaćene ponude Dobavljača. Dobavljač nema pravo zapošljavati, u svrhu izvršenja ugovora, fizička ili pravna lica koja su učestvovala u pripremi tenderske dokumentacije ili su bila u svojstvu člana ili stručnog lica koje je angažirala Komisija ugovornog organa za javne nabavke, najmanje 6 (šest) mjeseci po zaključenju ovoga okvirnog sporazuma, odnosno od početka realizacije Ugovora. Član 13. Na sva pitanja koja nisu regulisana ovim ugovorom, primjenjivat će se odredbe Zakona o obligacionim odnosima. Član 14. Eventualno nastale sporove pri realizaciji ovog ugovora, ugovorne strane će rješavati sporazumno, a ukoliko to nije moguće, utvrđuje se nadležnost Suda u Sarajevu. Član 15. Ugovor stupa na snagu danom potpisivanja ovlaštenih predstavnika i traje do realizacije ugovorene vrijednosti a najduže do isteka važenja Okvirnog sporazuma. Član 16. Ovaj Ugovor izrađen je u četiri (4) istovjetna primjerka, od kojih po dva (2) zadržava svaka ueovoma strana.. Član 11. Clan 12. Broj: 0 Batum: 01.CF).2o2Q Broj: 02-11-4-3343-14/25 Datum: 24.06.2026. godine.
Dana 06.08.2026. godine, policijski službenici PU Novi Grad lišili su slobode S.S. iz Sarajeva zbog sumnje da je počinio krivično djelo. Osumnjičeni je predat u prostorije za zadržavanje MUP-a Kantona Sarajevo.
U protekla 24 sata na području Kantona Sarajevo dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, sve s materijalnom štetom. Isključeno je šest vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, a evidentirano je 34 prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.