Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo potpisalo je ugovor o nabavci softvera sa MIBO KOMUNIKACIJAMA d.o.o. Sarajevo. Ugovor je potpisan 03.07.2026. godine, a procijenjena vrijednost nabavke iznosi 16.915,00 KM bez PDV-a. Prilog sadrži PDF dokument sa ugovorom i aneksima.
Za obrasce, rokove i moguće naknadne izmjene koristite originalnu objavu institucije.
Ugovor o nabavci softvera (LOT 1 - ADF PRO softver) otvoreni postupak Ugovor potpisan sa MIBO KOMUNIKACIJE d.o.o. Sarajevo Datum potpisivanja ugovora 03.07.2026 Prilog/prilozi PDF (ugovor i aneksi) Ugovor - nabavka softvera lot 1.pdf (135.28 KB) Procijenjena vrijednost nabavke iznos bez PDV-a (KM) 16915.00 Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Uprava policije, ulica La Benevolencija broj 16, koju zastupa policijski komesar Generalni inspektor policije Fatrair Hajđarević (u daljem tekstu: Ugovorni organ) i MIBO Komunikacije d.o.o Sarajevo, Tvornička 3, II): 4200470540005, koga zastupa direktor Marko Boštjančič (u daljem tekstu: Dobavljač) su; UGOVOR O NABAVCI SOFTVERA (LOT 1 - ADF PRO softver) Član 1. Predmet ovog Ugovora je Nabavka softvera Lot 1 - ADF PRO softver - 1 komad. Nabavka je izvšena putem otvorenog postupka, broj odluke o pokretanju postupka javne nabavke 02-11-4-2038/26 od 30.03.2026. godine Ugovor se zaključuje u skladu sa uslovima iz tenderske dokumentacije, ponudom Dobavljača, Ponuda broj 26-0100-000412 od 28.04.2026. godine sastavni je dio ovog Ugovora. Član 2. Ukupna cijena ovog Ugovora za predmetnu nabavku iznosi 16.915,00 (šesnaesthiljadadevetstotinapetnaest i 00/100) KM bez PDV-a. Dobavljač se obavezuje na nepromjenjivost ponuđenih cijena tokom cijelog ugovorenog perioda i da će pod istim uslovima u periodu trajanja ovog Ugovora vršiti isporuke predmetnih roba, za potrebe Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo. Član 3. Dobavljač se obavezuje da će isporuku izvršiti u roku od 60 (šezdeset) dana od dana obostranog potpisa ugovora. Sve troškove isporuke do primopredaje, kao i troškove reklamacije snosi Dobavljač. Član 4. Nakon isporuke robe koja je predmet ovog ugovora, ovlaštena osoba Dobavljača je obavezna ovlaštenoj osobi ispred Ugovornog organa dostaviti otpremnicu za isnoručene robe <nn vrcti ; Koncimj u dva primjerka, koja je uredno ovjerena i potpisana od strane ovlaštene osobe Dobavljača. Po prijemu robe otpremnicu potpisuje i ovlaštena osoba Ugovornog organa, zadužena za prijem robe. Naručioc će preuzeti robu samo ako je u skladu s propisanim elementima tenderske dokumentacije. O isporučenoj robi će biti sačinjen zapisnik o kvantitativnom i kvalitativnom prijemu (čiji će sastavni dio biti otpremnica). Zapisnik se sačinjava u dva istovjetna primjerka, od kojih jedan zadržava Ugovorni organ, a jedan Dobavljač. Zapisnik će biti potpisan od strane ovlaštenog lica Ugovornog organa i od strane ovlaštenog lica Dobavljača. Sve primjedbe na izvršenu isporuku će biti konstatovane u zapisniku. Ukoliko lice zaduženo za prijem robe konstatuje određene nedostatke u kvalitetu ili kvantitetu isporučene robe, neće se sačinjavati zapisnik o prijemu, već će se sačiniti zapisnik o reklamaciji, kcji Ugo''/nrn1’ dnstavlia Dobavljaču. Ovlaštene osobe ispred sporazumnih strana će biti određene i strane međusobno obavještene o tome, u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora. Dobavljač se obavezuje priznati reklamaciju na kvantitet i kvalitet isporučene robe, koja će biti propraćena zapisnikom o reklamaciji, uz obavezno navođenje nedostataka isporučene robe i datuma i broja računa (otpremnice) Dobavljača kako bi se zadovoljili uslovi reklamacijskog roka. Roba će se smatrati uredno isporučenom tek kada u zapisniku o prijemu bude konstatovano daje primopredaja izvršena bez primjedbi. U slučaju osnovanih primjedbi na ispunjenje sporazumnih obaveza Dobavljača, konstatovanih u zapisniku o reklamaciji, Dobavljač je dužan da o svom trošku učini sve da te nedostatke otkloni u što kraćem roku, koji će mu u zapisniku odrediti Ugovorni organ. Član 5. Dobavljač se obavezuje priznati reklamaciju na kvantitet i kvalitet robe, koja će biti propraćena zapisnikom o reklamaciji, uz obavezno navođenje nedostataka isporučene robe i datuma i broja računa (otpremnice) Dobavljača kako bi se zadovoljili uslovi reklamacijskog roka. Roba će se smatrati uredno isporučenom tek kada u zapisniku o prijemu bude konstatovano da je primopredaja izvršena bez primjedbi. U slučaju osnovanih primjedbi na ispunjenje sporazumnih obaveza Dobavljača, konstatovanih u zapisniku o reklamaciji, Dobavljač je dužan da o svom trošku učini sve da te nedostatke otkloni u što kraćem roku, koji će mu u zapisniku odrediti Ugovorni organ. Član 6. Dobavljač se obavezuje da će u roku od deset (10) dana od dana obostrano potpisanog ugovora dostaviti garanciju za uredno izvršenje ugovora u obliku bezuslovne bankarske garancije u iznosu od 5% od vrijednosti ugovora sa klauzulom plativo na prvi pisani poziv korisnika garancije i bez prava prigovora, sa rokom važnosti: rok izvršenja ugovornih obaveza + 30 dana. Član 7. Plaćanje će se vršiti u roku od 30 (trideset) dana od dana uredno izvršene isporuke i dostavljanja fakture, na tekući račun Dobavljača. Član 8. Ukoliko Ugovorni organ ocijeni da Dobavljač nije u stanju kontinuirano i kvalitetno izvršavati preuzete obaveze, odnosno ukoliko ponuđena roba nije u skladu sa datom ponudom iz člana 1. ovog Ugovora, Ugovorni organ može jednostrano, bez saglasnosti Dobavljača, raskinuti ovaj Ugovor. Član 9. Ugovorni organ zadržava pravo raskida Ugovora ukoliko roba u smislu kvaliteta i svih drugih elemenata ne bude u potpunosti odgovarala uslovima iz prihvaćene Donude Dobavljača Član 10. U slučaju kašnjenja u isporuci, do kojeg je došlo krivicom Dobavljača, isti će platiti ugovornu kaznu u skladu sa Zakonom o obligacionim odnosima u iznosu od 0,03% vrijednosti naručene robe, za svaki dan kašnjenja do urednog ispunjenja, s tim da ukupan iznos ugovorne kazne ne može preći 10% od ukupno ugovorene vrijednosti koja je predmet narudžbe. Odabrani ponuđač je dužan platiti ugovorenu kaznu u roku od 7 (sedam) dana od dana prijema zahtjeva za plaćanje od Ugovornog organa. Ugovorni organ neće naplatiti ugovorenu kaznu ukoliko je do kašnjenja došlo usljed više sile. Član 11. Važnost licence: 12 (dvanaest) mjeseci i počinje da teče od datuma isporuke. Dobavljač se obavezuje da će poštovati sve garantne uslove, a u toku trajanja garantnog perioda. Ova obaveza Dobavljača se ne odnosi na štetu koja nastupi kao posljedica nestručnog rukovanja ili više sile. Član 12. Ukoliko poslije zaključenja ovog ugovora nastupe okolnosti više sile koje dovedu do ometanja ili onemogućavanja izvršenja obaveza defmisanih ugovorom, rokovi izvršenja obaveza će se produžiti za vrijeme trajanja više sile. Viša sila podrazumijeva ekstremne i vanredne događaje koji se ne mogu predvidjeti, koji su se dogodili bez volje i utjecaja strana u ugovoru i koji nisu mogli biti spriječeni od strane pogođene višom silom. Višom silom mogu se smatrati poplave, zemljotresi, požari, politička zbivanja (rat, neredi većeg obima, štrajkovi), imperativne odluke vlasti (zabrana prometa uvoza i izvoza) i si. Strana u ugovoru pogođena višom silom odmah će u pisanoj formi obaavijestiti drugu stranu o nastanku nepredviđenih okolnosti odgovarajuće dokaze. Član 13 l^uuavijac nema pravo zapošljavan, u svrnu izvršenja ovog Ugovora fizička ili pravna lica koja su učestvovala u pripremi tenderske dokumentacije ili su bila u svojstvu člana ili stručnog lica koje je angažirala Komisija za nabavke Ugovornog organa, najmanje 6 (šest) mjeseci po zaključenju ovog Ugovora, odnosno od početka realizacije ovog Ugovora. Član 14 Na ostala prava i obaveze ugovornih strana, koja nisu regulisana ovim Ugovorom primjenjivaće se odredbe Zakona o obligacionim odnosima. Član 15 Eventualno nastale sporove pri realizaciji ovog Ugovora, Ugovorne strane će rješavati sporazumno. U slučaju nemogućnosti sporazumnog rješavanja, Ugovorne strane utvrđuju nadležnost Suda u Sarajevu. Član 16 Ovaj ugovor je zaključen, kada isti potpišu obje ugovorne strane i traje do realizacije ugovorene obaveze obje ugovorne strane. Član 17 Ovaj Ugovor izrađen je u 4 (četiri) istovjetna primjeraka, od kojih Ugovorni organ zadržava 2 (dva), te Dobavljač 2 (dva) primjerka. / Broj : -2. 6 ~ O 3 " 'y Datum: Q 3 . Broj : 02-11-4-2038-7/26 Datum: 24.06.2026. godine
Dana 06.08.2026. godine, policijski službenici PU Novi Grad lišili su slobode S.S. iz Sarajeva zbog sumnje da je počinio krivično djelo. Osumnjičeni je predat u prostorije za zadržavanje MUP-a Kantona Sarajevo.
U protekla 24 sata na području Kantona Sarajevo dogodilo se 12 saobraćajnih nezgoda, sve s materijalnom štetom. Isključeno je šest vozača zbog vožnje pod dejstvom alkohola, a evidentirano je 34 prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.